Iespaidi par Bankokas bāriem
Nonākot svešā zemē, gribas īsajā viesošanās laikā gūt pēc iespējas vairāk iespaidu un atmiņu. Un Pieredze, kas iegūta ārpus tūrisma programmas, palīdz veidot pilnīgāku priekšstatu par vietu, kur atrodies. Bankoka – eksotiskās Taizemes galvaspilsēta, kas slavena ar mitro tveici, galvu reibinošiem debesskrāpjiem, tītiem mūžīgajā smoga dūmakā, un krāšņo kultūras, arhitektūras un izklaides kokteili, tāpēc neskatoties uz intensīvo ekskursiju programmu, devāmies paši savā pieredzē pa Taizemes bāriem. Pateicoties viesnīcas reģistratūrā esošajām meitenēm, sastādījām vakara programmu, kura tika uzlikta uz papīra pa punktiem taju valodā, lai vieglāk saprasties ar tuk-tuku un taksometru vadītājiem.
Pirmais pieturas punkts -50C Bar. Galvenā bāra īpatnība ir tā, ka viss interjers ir veidots no ledus, telpā ir – 5 grādi un to apmeklētājiem tiek izsniegti silti mētelīši un cimdi, lai apmeklējums būtu patīkams. Ar lielu interesi devāmies apskatīt vietu, kura pēc nogurdinošās, karstās dienas solīja lielisku iespēju atvēsināties. Man par pārsteigumu, – 50bārs izrādījās atsevišķi nodalīta telpa īru krogā, kaut kas līdzīgs lielai saldējamai kamerai ar ledus sienām, izgaismotām ledus skulptūrām, krēsliem un bāra leti. Pie ieejas tika prasīta konkrēta naudas summa un uzturēšanās ilgums nedrīkstēja pārsniegt 20 minūtes, toties visi dzērieni bija bez maksas un ierobežojuma. Dzērieni tika pasniegti ledus shot glāzītēs, aromātiskas tropu augļu sulas ar nelielu alkohola piedevu. Iztukšotās glāzes acumirklī tika piepildītas, taču pēc 15 minūtēm, zemā temperatūra un vasarīgie apavi lika manīt, ka laiks doties tālāk.
Iznākot no bāra, bija patīkami sajust Bankonas nakts silto gaisu. Turpmāko desmit minūšu gājienu izmantojām, lai sasildītos un atjaunotu asinsriti nosalušajās pēdās.
Nākamais apskates objekts Lebua Hotel SKY bar atradās uz debesskrāpja jumta. Bārs un blakus esošais restorāns Sirocco atrodas starp pasaulē atzītākajiem restorānu sarakstiem. Nonākuši līdz lapiņā noradītajai adresei, mēs divas reizes tai pagājām garām. Nez kāpēc es biju iedomājusies, ka nonākšu pie greznas ēkas ar iespaidīgu foajē, taču pirmais stāvs vairāk atgādināja pamestu tirdzniecības centru. Iespējams, bijām nonākuši kādā no sānu ieejām, tāpēc pirmais grandiozais iespaids izpalika. Šķērsojuši pustukšās telpas, nonācām līdz liftam, kur mūs sagaidīja greznos Siāmas tautas tērpos ģērbtas meitenes, kas apjautājās par apmeklējuma mērķi un norādīja pareizo liftu un stāvu. Lai iekļūtu bārā, jāievēro visai interesants dress kods – nedrīkst valkāt sporta tērpu, sporta apavus, šortus un apavus ar atvērtu purngalu, taču sportiskie ielas apavi ir pieļaujami. Tie, kuru neatbilda dress kodam, netika tālāk par liftu. Atveroties lifta durvīm, mūs atkal sagaida greznos tērpos tērptas meitenes, kas apjautājas par apmeklējuma mērķi. Izrādās, ka viesnīcas pēdējos stāvos izvietoti vairāki restorāni un bāri. Personāls mūs steidzīgi pavada līdz terasei, kur līmeni zemāk, izvietots slavenais restorāns Sirocco, un, Sky bar.
Skats kas paveras ir vārda tiešajā nozīme elpu aizraujošs, skan liegas džeza skaņas, bet laipnais personāls steidzina mūs doties lejā, aizliedzot fotografēt un izbaudīt Baknkokas naksnīgo skatu. Sky bārs izvietots uz ēkas izvirzījuma un rodas sajūta, ka tas karājas gaisā, vieglumu piešķir apaļā neona bāra lete un stikla margas, kas manī neiedveš nekādu drošības sajūtu. Bārs lielo popularitāti ir iemantojis pēc amerikāņu filmas Paģiras filmēšanas grupas biežās viesošanās tās uzņemšanas laikā. Tāpēc apmeklētāju ir ļoti daudz un mazā platforma ir pārbāzta ar skatu un kokteiļu baudītājiem. Līdz kokteilim netiekam, cilvēku pūlis sāk nepatīkami grūstīties un nesenie ”Maxima” notikumi liek mums pamest bāru un doties tālāk. Ja kādreiz sanāks atgriezties Bankokā, noteikti apmeklētu kādu no šeit izvietotajiem restorāniem, tikai jāatceras, ka galdiņš jāpasūta vismaz nedēļu iepriekš, un vislabāk to apmeklēt vakarā pirms saulrieta.
Pacilātā noskaņojumā dodamies uz nākamo objektu St. Regis Hotel. Šī viesnīcu ķēde ir slavena ar to, ka 1934. gadā Ņujorkas St. Regis bārmenis Fernands Petiots izveidoja kokteili „Asiņainā Mērija”. Kokteilis, kas izturējis laika pārbaudi, kļuvis par sava veida vizītkarti visā pasaulē, tāpēc katrā valstī St. Regis viesnīcas bārā tiek piedāvāts nobaudīt šī kokteiļa īpašo recepti. Taizemē tā ir ”Siāmas Mērija”.
Tuk -tuks mūs pieved pie greznas viesnīcas ēkas ar izsmalcinātu foajē. Mūs sagaida baltā livrejā tērpts portjē, kas laipni apvaicājas par mūsu apmeklējuma mērķi, tas viss iedzen zināmu pazemību un bažas par atbilstošāku apģērbu. Izdzirdējis mūs kautrīgi pieminam ”Siāmas Mēriju”, viņš laipni norāda uz liftu, pasauc pavadošo personālu.
Bārs izstaro elegantu gaisotni, siltie zemes toņi, pulētas koka grīdas un pieklusinātās gaismas piešķir intīmu noskaņu, mūs sagaida grezni tērpta oficiante, kas ierāda mums vietu un atnes dzērienu kartes. Atverot dzērienu karti, konstatējam, ka šeit piedāvā vismaz 20 „Asiņaino Mēriju” veidus. Nelielais viesu skaits sniedz mums individuālu apkalpošanu, tas liek mums justies gaidītiem un īpašiem. Klusinātajā gaismā, baudot, liegas mūzikas skaņas un fantastiskus dzērienus pārspriežam dienas notikumus un iespaidus. Šeit liekas, ka steiga ir apstājusies, laiks atpūsties, baudīt labu dzērienu un patīkamu sabiedrību. Dienas nogurums un laika maiņa liek sevi manīt, atvadoties, kā suvenīru saņemam Viesnīcas bukletu ar „Siāmas Mērijas” recepti.
Autore: Vineta Damberga