Hard Rock Café
Reiz divi jauni vīrieši vēlējās tikt pie svaigi cepta amerikāņu burgera Londonā, tādēļ, kā lielisks risinājums šķita, izveidot ēdināšanas iestādi amerikāņu stilā. Izāks Tigrets, dzimis labi situētā biznesmeņu ģimenē, un Pīters Mortons, kura tēvam piederēja „Morton’s steakhouse”, 1971. gadā pamestā „Rolls Royce” veikala telpās izveidoja pirmo „Hard Rock Cafe”. Lai arī sākumā pat telpu īpašnieks neticēja, ka bizness būs veiksmīgs un mūsdienu „Hard Rock Cafe” pazinējam iekārtojums šķistu neveikli eklektisks, tomēr abi apņēmīgie jaunieši spēja veiksmīgi attīstīt biznesu. 1973. Gadā tika sarīkots pirmais koncerts „HRC” telpās, kurā uzstājās Pols Makartnijs un „Wings”.
Popularitāti „Hard Rock Cafe” ieguva neplānotā veidā, pēc tam, kad uzņēmums bija finansiāli atbalstījis vietējo futbola komandu, kuri liekos T-kreklus ar „Hard Rock Cafe” logo atdeva atpakaļ. Liekie T-krekli tika izdalīti regulārajiem apmeklētājiem. Nebija ilgi jāgaida, līdz krekliņi kļuva populāri sabiedrībā, un cilvēki nāca uz kafejnīcu, lai iegādātos tos, nevis paēst burgerus.
1977. gadā Kerola Kinga veltīja dziesmu „Hard Rock Cafe” un tā kļuva par hītu, kas vēl ātrāk izplatīja uzņēmuma vārdu starp mūziķiem un „parastiem” ļaudīm. Viens no regulārajiem klientiem bija Ēriks Kleptons. Slavenais ģitārists bija īpaši iecienījis kādu galdiņu, tādēļ viņš jautāja Izākam, vai varētu piestiprināt viņa ģitāru virs šī galdiņa pie sienas, lai citi zinātu, ka šī ir viņa vieta. Nevienam iebildumu nebija, tādēļ Ērika lūgums tika izpildīts, taču tas izrādījās kas vairāk par mūziķa kaprīzi. Tas aizsāka nu jau pasaulē lielāko roka piemiņas lietu kolekciju, jo pēc neilga laika kafejnīcai pienāca sūtījums ar zīmīti „Mine’s as good as his! Love, Pete.” Tas bija sūtījums no „The Who” grupas ģitārista Pīta Taunšenda, kurš arī vēlējās, lai viņa ģitāra būtu redzama pie kafejnīcas sienas.
Tikai vienpadsmit ar pusi gadu vēlāk tika atvērts otrs „Hard Rock Cafe” Losandželosā. Mūsdienās pazīstamais logo tika izveidots ar Alana Aldridža palīdzību pēc tā laika „Chevrolet” zīmola parauga. Restorāna kolekcijā ir vairāk par 74 000 dažādu priekšmetu no pasaules slaveniem mūziķiem kā Jon Bon Jovi, Elvis Presley, Jimi Hendrix un citiem. Šobrīd pasaulē ir vairāk par 175 vietām, kuras ir dēvējamas par „Hard Rock Cafe”, taču jāpiebilst, ka vairs slavenais uzņēmums nepieder abiem dibinātājiem, taču ir izstrādāti noteikumi, kurus izpildot ir iespējams atvērt pašam savu „Hard Rock Cafe” kādā no piedāvātajām pilsētām vairākās pasaules valstīs.
Autors: Svjatoslavs Isajevs
Avots: http://www.hardrock.com