Barossa – slavenākais vīna reģions Austrālijā
Barosas apmeklēšana ir kaut kas vienreizējs. Pasaules labākie Barossa Shiraz un Eden Valley Riesling plus citi populārie vīni, kā arī reģionālās ražotnes un atzītie restorāni, padarījuši to par vienu no Austrālijas nozīmīgāko vīna tūrisma reģioniem. Neviens cits Austrālijas reģions nav atstājis tik lielu mantojumu kā Barosa. Šeit var ne tikai degustēt reģiona ražotos vīnus, bet arī nodarboties ar riteņbraukšanu, golfu, pastaigāties pa dārziem, iepirkties, baudīt mākslu, apmeklēt festivālus un daudz ko citu. Šī Dienvidaustrālijas daļa ir unikāla ar savām satriecošajām ainavām, kalniem, vīna dārziem, plaukstošām pilsētām un ciematiem. Barosā ir vairāk kā 100 izmitināšanas iespējas un ekskursijas darbojas katru dienu. Nav jaukāku vietu, kur veikt biznesa darījumus ar tik lielu konferenču vietu izvēli, kā tas ir šajā Dienvidaustrālijas daļā. Ja vēlies romantisku atpūtu un relaksāciju vai arī kādu piedzīvojumu brīvā dabā, iepazīt lieliskus vīnus un ēdienus, izpētīt šīs apelācijas doto mantojumu un izbaudīt neaizmirstamu dzīvesveidu, tad šī vieta ir kā radīta tam.
Vīns
Sākotnēji bagātākie no angļu muižniekiem sponsorēja komerciālās vīna industrijas nozares 1850. un 1860. gados, bet reālais uzplaukums notika 1880. gadā. Angļu uzņēmēji un luterāņi būvēja pagrabus un sāka vīnu pārdot vīna patērētājiem Londonā. Barosā vīna ražošanas nozere attīstījās savādāk kā tas notika Eiropā. Kaut arī daži vīnogu audzētāji izmantoja tās savām vajadzībām, lielākā daļa tika pārdotas reģistrētajiem pagrabiem.
Barosa ir atšķirīgs reģions no citiem pasaules vīna reģioniem. Tās ir 150 gadu senas tradīcijas un kultūra, kura piepildīta ar eiropiešu pieredzi, kā arī simtiem gadu senas ekspertu zināšanas par zemi un tās klimatu, kuras ir nodotas no paaudzes paaudzē un, apvienojoties ar mūsdienu moderno vīnkopību, veido partnerību 100 lielām un mazām vīnu darītavām, kuru speciālistu prasmes sniedz lielāko daļu šo lielisko augļu.
Tas nav tas pats, kas Jaunās Pasaules vīna reģions, kā Čīlē vai Savienotās Valstis. Austrālijas enerģija un jauninājumi, savienojoties ar Vecās Pasaules ierobežojumiem, dod šo unikālo identitāti.
Barosā ražo tādus populārus vīnus, kā Barossa Valley, Eden Valley, Barossa Ranges… Vēsais klimats piemērots Austrālijā labāko Riesling vīnu ražošanai, bet arī citas šķirnes šeit aug lieliski.
Pazīstamākie: debešķīgais Grenache, skaisti strukturētie Cabernet Sauvignon un Mataro, kā arī baltie vīni Semillon un Chardonnay.
Barosa ir mājas arī dažiem no vecākajiem Shiraz vīniem pasaulē. Shiraz ir slavens ar šo vietu, jo tā ir dzimtā vieta vienam no diviem pasaulē labākajiem vīniem – Penfold`s Grange.
Ēdiens
Tas ir slavens, svaigs un autentisks. Tas ir svētīts ar auglīgo augsni. Barosai ir savs atšķirīgs kulinārijas mantojums. Līdzās slavenajiem vīna dārziem aug daudz svaigu produktu, ieskaitot augļus, riekstus, dārzeņus un citrusaugļus. Apvienojumā ar cāļiem, mājlopiem un zaķiem, tie nodrošina nebeidzamu iedvesmu šefpavāriem, pavāriem un vīna ražotājiem visā reģionā. Cilvēki Barosā vēl joprojām mēģina saglabāt pārtikas identitāti.
Klimats
Pavasaris (Septembris-Novembris) ievieš jaunu vitalitāti: saulainas dienas ar īpašu svaigumu gaisā, savvaļas ziedu pārpilnība un lielisku laiku lai pastaigātos pa dabas takām. Dienas laikā piemērots vieglāks apģērbs, bet siltāks – vēsajos vakaros.
Vasara (Decembris-Februāris) dod daudz saules gaismas un siltas dienas. Vidējā temperatūra ir apmēram 29 grādi pēc celsija., bet karstākajās dienās var sasniegt pat 35 grādus. Piemērots vasarīgs apģērbs (šorti/svārki un krekliņi ar īsām piedurknēm). Siltie vasaras vakari ir kā piemēroti vakariņām zem klajas debess.
Rudens (Marts-Maijs) mēneši, sevišķi marts un aprīlis atnes mēreni siltas, bet saulainas dienas un salīgus vakarus. Ir iespējams ieraudzīt rudenīgās lapas uz vīnogulājiem. Dienās der viegls apģērbs, bet siltāks – vēsajos vakaros.
Ziemas mēneši – jūnijs, jūlijs un augusts, atnes salīgas dienas un aukstas naktis, kuru laikā Barosas viesmīlību var baudīt ugunskura priekšā. Ieteicams silts apģērbs un lietussargs.
Autors: Egija Upmane